Шуховaц је освојио сребро на међународном пливачком турниру

Дана 27. августа, у Палати водених спортова у Eкатеринбургу, додељени су сетови награда за најбоље учеснике пливачког турнира Међународног фестивала универзитетског спорта. Студент БДТУ В. Г. Шухов Георгиј Глазунов освојио је сребрну медаљу савладавши 50 метара прсно за 28,53 секунде.

Претходно је већ успешно наступао на такмичењима, узевши бронзану медаљу у прсном пливању на удаљености од 100 метара. На фестивалу су учествовали студенти из земаља БРИКС-а, Шангајске организације за сарадњу и Заједнице независних држава. На овом турниру главни ривал нашег пливача са предношћу од десетинки секунде био је атлетичар из Бразила Фернандо дос Сантос.

Подсетимо, Георгиј Глазунов је у пролеће ове године испунио стандард међународног мајстора спорта у пливању. Честитамо нашем спортисти на следећим победама и желимо му даље успехе!

Аутор фотографија: Дирекције МФУС-а.